Скульптурна композиція "Переяслівська рада" (м.Київ)
Скульптурна група Переяславської Ради є частиною в монументальної композиції "Арка дружби народів" в Києві на території Хрещатого парку, яка встановлена 3 листопада 1981 року, під час підготовки до святкування 1500-річчя Києва, на місці розташування Літньої естради.
Скульптурна багатофігурна група витягнута по горизонталі, у центрі — постаті Богдана Хмельницького та московського посла Василя Бутурліна. Ця група створена за мотивами Переяславської Ради — загальна військова рада, яку гетьман Богдан Хмельницький скликав у Переяславі 8 (18) січня 1654 року. Точні результати Ради були згодом втрачені та переписані істориками, тому рішення, ухвалене Радою, трактується по-різному.
3D модель скульптурної групи створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1981
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Григорію Сковороді (м.Київ)
Пам'ятник Григорію Сковороді в Києві розташований на Контрактовій площі в сквері напроти будівлі Києво-Могилянської академії, в якій мандрівний філософ і поет Григорій Сковорода провів як студент багато років. Григорій Савич Сковорода (1722-1794) — видатний український філософ-містик, богослов, поет, педагог, можливо, і композитор літургійної музики. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали "Сократом".
Пам'ятник філософу в Києві був встановлений у 1977 році. Автори — скульптор Іван Кавалерідзе, архітектор Василь Гнєздилов.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1977
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Петру Сагайдачному (м.Київ)
Пам'ятник Петру Сагайдачному — пам'ятник українському гетьманові Петру Конашевичу-Сагайдачному встановлений 19 травня 2001 року на Контрактовій площі м. Києва.
Автори — скульптор В. В. Швецов, О. Ю. Сидорук, Б. Ю. Крилов, архітектори М. Л. Жаріков та Р. І. Кухаренко. Загальна висота пам'ятника — 5,5 м, п'єдесталу — 1,5 м.
Петро Кононович Конашевич-Сагайдачний - український полководець і політичний діяч, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі. Організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства. Меценат православних братств та опікун братських шкіл. Канонізований православною церквою як святий у лику благовірний гетьман.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
2001
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Ярославу Мудрому (м.Київ)
Пам'ятник великому київському князю першої половини XI ст. Ярославу Мудрому, розташований у сквері біля Золотих воріт. Князь тримає в руках макет Софійського собору, а його погляд звернений в сторону, де собор побудований. Пам'ятник встановлений у 1997 році.
Правління Ярослава Мудрого, сина Володимира Святославича, було періодом розквіту Київської Русі, в тому числі культурного. В цей час дитинець Києва перетворюється на величне укріплене місто, що не мало собі рівних у країні. Головним в'їздом до нього слугували Золоті ворота, а заснований тут Ярославом Софійський собор став центром політичного, громадського і духовного життя.
Пам'ятник відтворено за невеликою станковою композицією "Ярослав Мудрий з макетом Софії Київської" створеною у 1949 році скульптором Іваном Кавалерідзе, вже після смерті автора. В роботі над пам'ятником брали участь скульптори Микола Білик, Олексій Редько, Віталій Сівко та архітектори Руслан Кухаренко, Юрій Лосицький. У 1997 році пам'ятник був відкритий у Золотоворітському сквері до Дня Києва.
Копія пам'ятника, менша за розмірами, встановлена на Андріївському узвозі в сквері поряд із будинком № 21, в якому розміщується Музей-майстерня Івана Кавалерідзе.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1997
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Архангелу Михаїлу (м.Київ)
Пам'ятник покровителю Києва, Архангелу Михаїлу, встановлений у 2001 році на Майдані Незалежности в Києві.
Архистратиг Михаїл вважається небесним покровителем Києва. Його зображення присутнє на гербі міста. Майдан Незалежності є головною площею не лише столиці, а й усієї України. Пам'ятник Архангелу Михаїлу розташовано на Лядських воротах, височіючи над усім містом він ніби охороняє його від ворога.
Скульптуру роботи Анатолія Куща виконано з бронзи, чорним кольором з позолоченими частинами. Над головою зображений німб, що надає силуету ще більшу божественність. Твір виконано з безліччю дрібних деталей, стилізованих елементів в стилі бароко.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2016 році.
2001
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник княгині Ользі (м.Київ)
Пам'ятник княгині Ользі, святому апостолу Андрію Первозваному та просвітникам Кирилу і Мефодію — пам'ятник в Києві, розташований на Михайлівській площі поруч із Михайлівським Золотоверхим собором.
Композиція складається з трьох мармурових скульптур на гранітному постаменті: в центрі розташована постать княгині Ольги, ліворуч — апостол Андрій Первозваний, праворуч розташовані просвітники Кирило і Мефодій.
Пам'ятник було урочисто освячено та відкрито 4 (17) вересня 1911 року. Його авторами були скульптори Іван Кавалерідзе, Петро Сниткін та архітектор Валеріян Риков. У 1919 році вандали скинули скульптуру княгині Ольги, а до 1935 року пам'ятник був остаточно демонтований.
У 1996 році пам'ятник відновили. Автори реконструкції — скульптори Віталій Сівко, Микола Білик та Віталій Шишов.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1911
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник засновникам Києва (м.Київ)
Пам'ятник засновникам Києва - пам'ятний знак на честь заснування міста Києва, споруджений в 1982 році на ознаменування 1500-річчя міста Києва. Пам'ятник розташований у Києві на набережній Дніпра в Наводницькому парку, посередині між станцією метро "Дніпро" та мостом Патона.
Скульптурну композицію виконано з кованої міді у вигляді плоского човна, на якому встановлено фігури легендарних засновників Києва — братів Кия, Щека, Хорива і їхньої сестри Либеді. Автори — скульптор В. З. Бородай, архітектор Н. М. Фещенко. У ролі Либеді зображено улюблену дочку скульптора В. Бородая Галину.
Біля підніжжя гранітного постаменту — басейн. Довжина човна — 9 м, висота фігур: братів — 4.3 м, Либеді — 3.8 м.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1982
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Володимиру Великому (м.Київ)
Пам'ятник Володимиру Великому — найстаріший скульптурний пам'ятник Києва, споруджений у 1853 році. Один із символів міста. Розташований на нижній терасі Володимирської гірки. Архітектурна домінанта Дніпрових круч правобережної частини Києва.
Володимир Святославич — великий князь київський (979—1015), Хреститель Русі. Син київського князя Святослава Ігоровича, онук київської княгині Ольги, батько київського князя Ярослава Мудрого. Встановив Київську митрополію Константинопольського патріархату. Розширив межі столиці Києва, першим із руських князів розпочав карбувати власну золоту монету. Використовував особистий знак «тризуб», що став у XX столітті гербом України. Канонізований Католицькою і Православною церквами як рівноапостольний святий. Національний герой України.
Архітектор - Олександр Тон. Скульптори Василь Демут-Малиновський (барельєфи)
Петро Клодт (статуя).
Бронзова 4,4-метрова статуя Хрестителя Русі, зображеного у плащі-корзні з великим хрестом у правій руці та великокнязівською шапкою у лівій, височить на 16-метровому постаменті. На одній із восьми граней постаменту встановлено барельєф «Хрещення народу руського». Загальна висота пам'ятника — 20,4 м. Матеріал - бронза, цегла, чавун.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1853
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Клубний будинок "Хонка" в Межигір'ї (с.Нові Петрівці)
Клубний будинок "Хонка" в національному парку "Межигір'я" в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.
Резиденція заснована в 1935 року на місці легендарної святині - стародавнього Межигірського Спасо-Преображенського монастиря, відомого з XII в. У 2002 році цю славнозвісну резиденцію прибрав до рук Віктор Янукович. Нині Межигір’я називають "корупційний Версаль". Головною спорудою в резиденції є так званий "клубний будинок", який також називають "об'єкт Хонка" (від назви фінської фірми, яка є світовим лідером будівництва з екологічно чистої деревини). Протягом 2009-го та першого півріччя 2010 року для облаштування будинку були завезені матеріали на суму 76 мільйонів гривень (9,5 мільйонів доларів). З лютого 2014 р. резиденція "Межигір'я" відкрита для доступу. Тут проводяться піші екскурсії з відвідуванням будинку "Хонка".
3D модель будинка "Хонка" створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1935
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам’ятник Богдану Хмельницькому (м.Київ)
Пам'ятник Богданові Хмельницькому в Києві — пам'ятка мистецтва ХІХ століття, один із символів Києва. Урочисто відкритий 11 липня 1888 року на Софійській площі Києва в рамках святкування 900-річчя Хрещення Русі.
Встановлений на честь гетьмана Богдана Хмельницького, який увійшов в історію України як видатний полководець, державний діяч, гетьман Війська Запорізького, очільник Гетьманату.
Архітектор пам'ятника - Володимир Ніколаєв. У 1879 році на петербурзькому заводі Берда було відлито з бронзи статую (проєкт скульптора Михайла Микешина у металі реалізували П. Веліонський та А. Обер), на яку Морське відомство пожертвувало 1600 пудів (25,6 т) металобрухту. Портретні риси та особливості одягу Богдана Хмельницького були відтворені за консультаціями професора-історика Володимира Антоновича. Матеріал: бронза, каміння, цегла.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2016 році.
1888
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Ігор Сікорський, виноходець гелікоптера, конструктор літаків. Силіконова скульптура (м.Київ)
Ігор Іванович Сікорський (1889 - 1972) — видатний авіаконструктор українського походження, розробник одних з перших у світі літаків, конструктор та пілот-випробувач гелікоптерів. Народився і почав авіаконструкторську діяльність у Києві, потім працював у США. Творець першого у світі чотирьохмоторного літака «Руський витязь» (1913 рік), важкого чотирьохмоторного бомбардувальника і пасажирського літака «Ілля Муромець» (1914), трансатлантичного гідроплана (1934), серійного гелікоптера одногвинтової схеми (1942).
Усього Ігорем Сікорським (особисто або ж під його керівництвом) було розроблено 78 різноманітних літальних апаратів. 72 з них випускалися серійно, 2 були доведені до стадії дослідних зразків, лише 4 залишилися на папері. Авіаконструктор розробив серію літаків, які побили світові рекорди. Зокрема, гідроплан S-42 встановив 10 світових рекордів і вперше у світі забезпечив регулярні рейси через Атлантичний і Тихий океани.
3D модель зроблена з силіконової фігурои, яка знаходиться у Музеї «Становлення української нації» в м. Києві, у 2020 році. Цифрову 3D модель розташовано у віртуальному 3D музеї Ігоря Сікорського "Museum Sikor Sky".
?
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського у Києві (м.Київ)
Пам’ятка історії національного значення "Будинок Сікорських" у Києві відомий тим, що у 1904—1912 роках у будинку мешкав Ігор Сікорський, видатний авіаконструктор українського походження, творець одних з перших літаків, конструктор і пілот-випробувач гелікоптерів, засновник американської кампанії Sikorsky Aero Engineering Corporation.
Садиба Сікорських з 1885 року розташовувалася на ділянці №15 по вул. Ярославів Вал (Великій Підвальній) і з часом стала джерелом таких історично значущих інституцій, як Музично-драматична школа Миколи Лисенка (що сприяла створенню Театрального інституту ім. Карпенко-Карого і Національної філармонії ім. Чайковського), Музичного товариства Миколи Леонтовича, Українського художнього товариства кобзарів, а ще поруч у будинку 15 а, що виникнув пізніше, мешкав директор Київського інституту кібернетики Віктор Глушков.
У 2020 році компанією AERO3Dengineering створено 3D модель садиби Сікорських, зроблено цифрову реставрацію і візуалізацію, здійснено віртуальну музеєфікацію будинку, створено 3D ігровий простір та квест для віртуального відвідування.
1885
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Скульптурна композиція "Переяслівська рада" (м.Київ)
Скульптурна група Переяславської Ради є частиною в монументальної композиції "Арка дружби народів" в Києві на території Хрещатого парку, яка встановлена 3 листопада 1981 року, під час підготовки до святкування 1500-річчя Києва, на місці розташування Літньої естради.
Скульптурна багатофігурна група витягнута по горизонталі, у центрі — постаті Богдана Хмельницького та московського посла Василя Бутурліна. Ця група створена за мотивами Переяславської Ради — загальна військова рада, яку гетьман Богдан Хмельницький скликав у Переяславі 8 (18) січня 1654 року. Точні результати Ради були згодом втрачені та переписані істориками, тому рішення, ухвалене Радою, трактується по-різному.
3D модель скульптурної групи створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1981
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Григорію Сковороді (м.Київ)
Пам'ятник Григорію Сковороді в Києві розташований на Контрактовій площі в сквері напроти будівлі Києво-Могилянської академії, в якій мандрівний філософ і поет Григорій Сковорода провів як студент багато років. Григорій Савич Сковорода (1722-1794) — видатний український філософ-містик, богослов, поет, педагог, можливо, і композитор літургійної музики. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали "Сократом".
Пам'ятник філософу в Києві був встановлений у 1977 році. Автори — скульптор Іван Кавалерідзе, архітектор Василь Гнєздилов.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1977
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Петру Сагайдачному (м.Київ)
Пам'ятник Петру Сагайдачному — пам'ятник українському гетьманові Петру Конашевичу-Сагайдачному встановлений 19 травня 2001 року на Контрактовій площі м. Києва.
Автори — скульптор В. В. Швецов, О. Ю. Сидорук, Б. Ю. Крилов, архітектори М. Л. Жаріков та Р. І. Кухаренко. Загальна висота пам'ятника — 5,5 м, п'єдесталу — 1,5 м.
Петро Кононович Конашевич-Сагайдачний - український полководець і політичний діяч, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі. Організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства. Меценат православних братств та опікун братських шкіл. Канонізований православною церквою як святий у лику благовірний гетьман.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
2001
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Ярославу Мудрому (м.Київ)
Пам'ятник великому київському князю першої половини XI ст. Ярославу Мудрому, розташований у сквері біля Золотих воріт. Князь тримає в руках макет Софійського собору, а його погляд звернений в сторону, де собор побудований. Пам'ятник встановлений у 1997 році.
Правління Ярослава Мудрого, сина Володимира Святославича, було періодом розквіту Київської Русі, в тому числі культурного. В цей час дитинець Києва перетворюється на величне укріплене місто, що не мало собі рівних у країні. Головним в'їздом до нього слугували Золоті ворота, а заснований тут Ярославом Софійський собор став центром політичного, громадського і духовного життя.
Пам'ятник відтворено за невеликою станковою композицією "Ярослав Мудрий з макетом Софії Київської" створеною у 1949 році скульптором Іваном Кавалерідзе, вже після смерті автора. В роботі над пам'ятником брали участь скульптори Микола Білик, Олексій Редько, Віталій Сівко та архітектори Руслан Кухаренко, Юрій Лосицький. У 1997 році пам'ятник був відкритий у Золотоворітському сквері до Дня Києва.
Копія пам'ятника, менша за розмірами, встановлена на Андріївському узвозі в сквері поряд із будинком № 21, в якому розміщується Музей-майстерня Івана Кавалерідзе.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1997
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Архангелу Михаїлу (м.Київ)
Пам'ятник покровителю Києва, Архангелу Михаїлу, встановлений у 2001 році на Майдані Незалежности в Києві.
Архистратиг Михаїл вважається небесним покровителем Києва. Його зображення присутнє на гербі міста. Майдан Незалежності є головною площею не лише столиці, а й усієї України. Пам'ятник Архангелу Михаїлу розташовано на Лядських воротах, височіючи над усім містом він ніби охороняє його від ворога.
Скульптуру роботи Анатолія Куща виконано з бронзи, чорним кольором з позолоченими частинами. Над головою зображений німб, що надає силуету ще більшу божественність. Твір виконано з безліччю дрібних деталей, стилізованих елементів в стилі бароко.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2016 році.
2001
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник княгині Ользі (м.Київ)
Пам'ятник княгині Ользі, святому апостолу Андрію Первозваному та просвітникам Кирилу і Мефодію — пам'ятник в Києві, розташований на Михайлівській площі поруч із Михайлівським Золотоверхим собором.
Композиція складається з трьох мармурових скульптур на гранітному постаменті: в центрі розташована постать княгині Ольги, ліворуч — апостол Андрій Первозваний, праворуч розташовані просвітники Кирило і Мефодій.
Пам'ятник було урочисто освячено та відкрито 4 (17) вересня 1911 року. Його авторами були скульптори Іван Кавалерідзе, Петро Сниткін та архітектор Валеріян Риков. У 1919 році вандали скинули скульптуру княгині Ольги, а до 1935 року пам'ятник був остаточно демонтований.
У 1996 році пам'ятник відновили. Автори реконструкції — скульптори Віталій Сівко, Микола Білик та Віталій Шишов.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1911
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник засновникам Києва (м.Київ)
Пам'ятник засновникам Києва - пам'ятний знак на честь заснування міста Києва, споруджений в 1982 році на ознаменування 1500-річчя міста Києва. Пам'ятник розташований у Києві на набережній Дніпра в Наводницькому парку, посередині між станцією метро "Дніпро" та мостом Патона.
Скульптурну композицію виконано з кованої міді у вигляді плоского човна, на якому встановлено фігури легендарних засновників Києва — братів Кия, Щека, Хорива і їхньої сестри Либеді. Автори — скульптор В. З. Бородай, архітектор Н. М. Фещенко. У ролі Либеді зображено улюблену дочку скульптора В. Бородая Галину.
Біля підніжжя гранітного постаменту — басейн. Довжина човна — 9 м, висота фігур: братів — 4.3 м, Либеді — 3.8 м.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1982
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Володимиру Великому (м.Київ)
Пам'ятник Володимиру Великому — найстаріший скульптурний пам'ятник Києва, споруджений у 1853 році. Один із символів міста. Розташований на нижній терасі Володимирської гірки. Архітектурна домінанта Дніпрових круч правобережної частини Києва.
Володимир Святославич — великий князь київський (979—1015), Хреститель Русі. Син київського князя Святослава Ігоровича, онук київської княгині Ольги, батько київського князя Ярослава Мудрого. Встановив Київську митрополію Константинопольського патріархату. Розширив межі столиці Києва, першим із руських князів розпочав карбувати власну золоту монету. Використовував особистий знак «тризуб», що став у XX столітті гербом України. Канонізований Католицькою і Православною церквами як рівноапостольний святий. Національний герой України.
Архітектор - Олександр Тон. Скульптори Василь Демут-Малиновський (барельєфи)
Петро Клодт (статуя).
Бронзова 4,4-метрова статуя Хрестителя Русі, зображеного у плащі-корзні з великим хрестом у правій руці та великокнязівською шапкою у лівій, височить на 16-метровому постаменті. На одній із восьми граней постаменту встановлено барельєф «Хрещення народу руського». Загальна висота пам'ятника — 20,4 м. Матеріал - бронза, цегла, чавун.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1853
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Клубний будинок "Хонка" в Межигір'ї (с.Нові Петрівці)
Клубний будинок "Хонка" в національному парку "Межигір'я" в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.
Резиденція заснована в 1935 року на місці легендарної святині - стародавнього Межигірського Спасо-Преображенського монастиря, відомого з XII в. У 2002 році цю славнозвісну резиденцію прибрав до рук Віктор Янукович. Нині Межигір’я називають "корупційний Версаль". Головною спорудою в резиденції є так званий "клубний будинок", який також називають "об'єкт Хонка" (від назви фінської фірми, яка є світовим лідером будівництва з екологічно чистої деревини). Протягом 2009-го та першого півріччя 2010 року для облаштування будинку були завезені матеріали на суму 76 мільйонів гривень (9,5 мільйонів доларів). З лютого 2014 р. резиденція "Межигір'я" відкрита для доступу. Тут проводяться піші екскурсії з відвідуванням будинку "Хонка".
3D модель будинка "Хонка" створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1935
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам’ятник Богдану Хмельницькому (м.Київ)
Пам'ятник Богданові Хмельницькому в Києві — пам'ятка мистецтва ХІХ століття, один із символів Києва. Урочисто відкритий 11 липня 1888 року на Софійській площі Києва в рамках святкування 900-річчя Хрещення Русі.
Встановлений на честь гетьмана Богдана Хмельницького, який увійшов в історію України як видатний полководець, державний діяч, гетьман Війська Запорізького, очільник Гетьманату.
Архітектор пам'ятника - Володимир Ніколаєв. У 1879 році на петербурзькому заводі Берда було відлито з бронзи статую (проєкт скульптора Михайла Микешина у металі реалізували П. Веліонський та А. Обер), на яку Морське відомство пожертвувало 1600 пудів (25,6 т) металобрухту. Портретні риси та особливості одягу Богдана Хмельницького були відтворені за консультаціями професора-історика Володимира Антоновича. Матеріал: бронза, каміння, цегла.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2016 році.
1888
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Ігор Сікорський, виноходець гелікоптера, конструктор літаків. Силіконова скульптура (м.Київ)
Ігор Іванович Сікорський (1889 - 1972) — видатний авіаконструктор українського походження, розробник одних з перших у світі літаків, конструктор та пілот-випробувач гелікоптерів. Народився і почав авіаконструкторську діяльність у Києві, потім працював у США. Творець першого у світі чотирьохмоторного літака «Руський витязь» (1913 рік), важкого чотирьохмоторного бомбардувальника і пасажирського літака «Ілля Муромець» (1914), трансатлантичного гідроплана (1934), серійного гелікоптера одногвинтової схеми (1942).
Усього Ігорем Сікорським (особисто або ж під його керівництвом) було розроблено 78 різноманітних літальних апаратів. 72 з них випускалися серійно, 2 були доведені до стадії дослідних зразків, лише 4 залишилися на папері. Авіаконструктор розробив серію літаків, які побили світові рекорди. Зокрема, гідроплан S-42 встановив 10 світових рекордів і вперше у світі забезпечив регулярні рейси через Атлантичний і Тихий океани.
3D модель зроблена з силіконової фігурои, яка знаходиться у Музеї «Становлення української нації» в м. Києві, у 2020 році. Цифрову 3D модель розташовано у віртуальному 3D музеї Ігоря Сікорського "Museum Sikor Sky".
?
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського у Києві (м.Київ)
Пам’ятка історії національного значення "Будинок Сікорських" у Києві відомий тим, що у 1904—1912 роках у будинку мешкав Ігор Сікорський, видатний авіаконструктор українського походження, творець одних з перших літаків, конструктор і пілот-випробувач гелікоптерів, засновник американської кампанії Sikorsky Aero Engineering Corporation.
Садиба Сікорських з 1885 року розташовувалася на ділянці №15 по вул. Ярославів Вал (Великій Підвальній) і з часом стала джерелом таких історично значущих інституцій, як Музично-драматична школа Миколи Лисенка (що сприяла створенню Театрального інституту ім. Карпенко-Карого і Національної філармонії ім. Чайковського), Музичного товариства Миколи Леонтовича, Українського художнього товариства кобзарів, а ще поруч у будинку 15 а, що виникнув пізніше, мешкав директор Київського інституту кібернетики Віктор Глушков.
У 2020 році компанією AERO3Dengineering створено 3D модель садиби Сікорських, зроблено цифрову реставрацію і візуалізацію, здійснено віртуальну музеєфікацію будинку, створено 3D ігровий простір та квест для віртуального відвідування.
1885
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Скульптурна композиція "Переяслівська рада" (м.Київ)
Скульптурна група Переяславської Ради є частиною в монументальної композиції "Арка дружби народів" в Києві на території Хрещатого парку, яка встановлена 3 листопада 1981 року, під час підготовки до святкування 1500-річчя Києва, на місці розташування Літньої естради.
Скульптурна багатофігурна група витягнута по горизонталі, у центрі — постаті Богдана Хмельницького та московського посла Василя Бутурліна. Ця група створена за мотивами Переяславської Ради — загальна військова рада, яку гетьман Богдан Хмельницький скликав у Переяславі 8 (18) січня 1654 року. Точні результати Ради були згодом втрачені та переписані істориками, тому рішення, ухвалене Радою, трактується по-різному.
3D модель скульптурної групи створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1981
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Григорію Сковороді (м.Київ)
Пам'ятник Григорію Сковороді в Києві розташований на Контрактовій площі в сквері напроти будівлі Києво-Могилянської академії, в якій мандрівний філософ і поет Григорій Сковорода провів як студент багато років. Григорій Савич Сковорода (1722-1794) — видатний український філософ-містик, богослов, поет, педагог, можливо, і композитор літургійної музики. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали "Сократом".
Пам'ятник філософу в Києві був встановлений у 1977 році. Автори — скульптор Іван Кавалерідзе, архітектор Василь Гнєздилов.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1977
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Петру Сагайдачному (м.Київ)
Пам'ятник Петру Сагайдачному — пам'ятник українському гетьманові Петру Конашевичу-Сагайдачному встановлений 19 травня 2001 року на Контрактовій площі м. Києва.
Автори — скульптор В. В. Швецов, О. Ю. Сидорук, Б. Ю. Крилов, архітектори М. Л. Жаріков та Р. І. Кухаренко. Загальна висота пам'ятника — 5,5 м, п'єдесталу — 1,5 м.
Петро Кононович Конашевич-Сагайдачний - український полководець і політичний діяч, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі. Організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства. Меценат православних братств та опікун братських шкіл. Канонізований православною церквою як святий у лику благовірний гетьман.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
2001
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Ярославу Мудрому (м.Київ)
Пам'ятник великому київському князю першої половини XI ст. Ярославу Мудрому, розташований у сквері біля Золотих воріт. Князь тримає в руках макет Софійського собору, а його погляд звернений в сторону, де собор побудований. Пам'ятник встановлений у 1997 році.
Правління Ярослава Мудрого, сина Володимира Святославича, було періодом розквіту Київської Русі, в тому числі культурного. В цей час дитинець Києва перетворюється на величне укріплене місто, що не мало собі рівних у країні. Головним в'їздом до нього слугували Золоті ворота, а заснований тут Ярославом Софійський собор став центром політичного, громадського і духовного життя.
Пам'ятник відтворено за невеликою станковою композицією "Ярослав Мудрий з макетом Софії Київської" створеною у 1949 році скульптором Іваном Кавалерідзе, вже після смерті автора. В роботі над пам'ятником брали участь скульптори Микола Білик, Олексій Редько, Віталій Сівко та архітектори Руслан Кухаренко, Юрій Лосицький. У 1997 році пам'ятник був відкритий у Золотоворітському сквері до Дня Києва.
Копія пам'ятника, менша за розмірами, встановлена на Андріївському узвозі в сквері поряд із будинком № 21, в якому розміщується Музей-майстерня Івана Кавалерідзе.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1997
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Архангелу Михаїлу (м.Київ)
Пам'ятник покровителю Києва, Архангелу Михаїлу, встановлений у 2001 році на Майдані Незалежности в Києві.
Архистратиг Михаїл вважається небесним покровителем Києва. Його зображення присутнє на гербі міста. Майдан Незалежності є головною площею не лише столиці, а й усієї України. Пам'ятник Архангелу Михаїлу розташовано на Лядських воротах, височіючи над усім містом він ніби охороняє його від ворога.
Скульптуру роботи Анатолія Куща виконано з бронзи, чорним кольором з позолоченими частинами. Над головою зображений німб, що надає силуету ще більшу божественність. Твір виконано з безліччю дрібних деталей, стилізованих елементів в стилі бароко.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2016 році.
2001
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник княгині Ользі (м.Київ)
Пам'ятник княгині Ользі, святому апостолу Андрію Первозваному та просвітникам Кирилу і Мефодію — пам'ятник в Києві, розташований на Михайлівській площі поруч із Михайлівським Золотоверхим собором.
Композиція складається з трьох мармурових скульптур на гранітному постаменті: в центрі розташована постать княгині Ольги, ліворуч — апостол Андрій Первозваний, праворуч розташовані просвітники Кирило і Мефодій.
Пам'ятник було урочисто освячено та відкрито 4 (17) вересня 1911 року. Його авторами були скульптори Іван Кавалерідзе, Петро Сниткін та архітектор Валеріян Риков. У 1919 році вандали скинули скульптуру княгині Ольги, а до 1935 року пам'ятник був остаточно демонтований.
У 1996 році пам'ятник відновили. Автори реконструкції — скульптори Віталій Сівко, Микола Білик та Віталій Шишов.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1911
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник засновникам Києва (м.Київ)
Пам'ятник засновникам Києва - пам'ятний знак на честь заснування міста Києва, споруджений в 1982 році на ознаменування 1500-річчя міста Києва. Пам'ятник розташований у Києві на набережній Дніпра в Наводницькому парку, посередині між станцією метро "Дніпро" та мостом Патона.
Скульптурну композицію виконано з кованої міді у вигляді плоского човна, на якому встановлено фігури легендарних засновників Києва — братів Кия, Щека, Хорива і їхньої сестри Либеді. Автори — скульптор В. З. Бородай, архітектор Н. М. Фещенко. У ролі Либеді зображено улюблену дочку скульптора В. Бородая Галину.
Біля підніжжя гранітного постаменту — басейн. Довжина човна — 9 м, висота фігур: братів — 4.3 м, Либеді — 3.8 м.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1982
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам'ятник Володимиру Великому (м.Київ)
Пам'ятник Володимиру Великому — найстаріший скульптурний пам'ятник Києва, споруджений у 1853 році. Один із символів міста. Розташований на нижній терасі Володимирської гірки. Архітектурна домінанта Дніпрових круч правобережної частини Києва.
Володимир Святославич — великий князь київський (979—1015), Хреститель Русі. Син київського князя Святослава Ігоровича, онук київської княгині Ольги, батько київського князя Ярослава Мудрого. Встановив Київську митрополію Константинопольського патріархату. Розширив межі столиці Києва, першим із руських князів розпочав карбувати власну золоту монету. Використовував особистий знак «тризуб», що став у XX столітті гербом України. Канонізований Католицькою і Православною церквами як рівноапостольний святий. Національний герой України.
Архітектор - Олександр Тон. Скульптори Василь Демут-Малиновський (барельєфи)
Петро Клодт (статуя).
Бронзова 4,4-метрова статуя Хрестителя Русі, зображеного у плащі-корзні з великим хрестом у правій руці та великокнязівською шапкою у лівій, височить на 16-метровому постаменті. На одній із восьми граней постаменту встановлено барельєф «Хрещення народу руського». Загальна висота пам'ятника — 20,4 м. Матеріал - бронза, цегла, чавун.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1853
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Клубний будинок "Хонка" в Межигір'ї (с.Нові Петрівці)
Клубний будинок "Хонка" в національному парку "Межигір'я" в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.
Резиденція заснована в 1935 року на місці легендарної святині - стародавнього Межигірського Спасо-Преображенського монастиря, відомого з XII в. У 2002 році цю славнозвісну резиденцію прибрав до рук Віктор Янукович. Нині Межигір’я називають "корупційний Версаль". Головною спорудою в резиденції є так званий "клубний будинок", який також називають "об'єкт Хонка" (від назви фінської фірми, яка є світовим лідером будівництва з екологічно чистої деревини). Протягом 2009-го та першого півріччя 2010 року для облаштування будинку були завезені матеріали на суму 76 мільйонів гривень (9,5 мільйонів доларів). З лютого 2014 р. резиденція "Межигір'я" відкрита для доступу. Тут проводяться піші екскурсії з відвідуванням будинку "Хонка".
3D модель будинка "Хонка" створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
1935
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Пам’ятник Богдану Хмельницькому (м.Київ)
Пам'ятник Богданові Хмельницькому в Києві — пам'ятка мистецтва ХІХ століття, один із символів Києва. Урочисто відкритий 11 липня 1888 року на Софійській площі Києва в рамках святкування 900-річчя Хрещення Русі.
Встановлений на честь гетьмана Богдана Хмельницького, який увійшов в історію України як видатний полководець, державний діяч, гетьман Війська Запорізького, очільник Гетьманату.
Архітектор пам'ятника - Володимир Ніколаєв. У 1879 році на петербурзькому заводі Берда було відлито з бронзи статую (проєкт скульптора Михайла Микешина у металі реалізували П. Веліонський та А. Обер), на яку Морське відомство пожертвувало 1600 пудів (25,6 т) металобрухту. Портретні риси та особливості одягу Богдана Хмельницького були відтворені за консультаціями професора-історика Володимира Антоновича. Матеріал: бронза, каміння, цегла.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2016 році.
1888
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Ігор Сікорський, виноходець гелікоптера, конструктор літаків. Силіконова скульптура (м.Київ)
Ігор Іванович Сікорський (1889 - 1972) — видатний авіаконструктор українського походження, розробник одних з перших у світі літаків, конструктор та пілот-випробувач гелікоптерів. Народився і почав авіаконструкторську діяльність у Києві, потім працював у США. Творець першого у світі чотирьохмоторного літака «Руський витязь» (1913 рік), важкого чотирьохмоторного бомбардувальника і пасажирського літака «Ілля Муромець» (1914), трансатлантичного гідроплана (1934), серійного гелікоптера одногвинтової схеми (1942).
Усього Ігорем Сікорським (особисто або ж під його керівництвом) було розроблено 78 різноманітних літальних апаратів. 72 з них випускалися серійно, 2 були доведені до стадії дослідних зразків, лише 4 залишилися на папері. Авіаконструктор розробив серію літаків, які побили світові рекорди. Зокрема, гідроплан S-42 встановив 10 світових рекордів і вперше у світі забезпечив регулярні рейси через Атлантичний і Тихий океани.
3D модель зроблена з силіконової фігурои, яка знаходиться у Музеї «Становлення української нації» в м. Києві, у 2020 році. Цифрову 3D модель розташовано у віртуальному 3D музеї Ігоря Сікорського "Museum Sikor Sky".
?
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
Будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського у Києві (м.Київ)
Пам’ятка історії національного значення "Будинок Сікорських" у Києві відомий тим, що у 1904—1912 роках у будинку мешкав Ігор Сікорський, видатний авіаконструктор українського походження, творець одних з перших літаків, конструктор і пілот-випробувач гелікоптерів, засновник американської кампанії Sikorsky Aero Engineering Corporation.
Садиба Сікорських з 1885 року розташовувалася на ділянці №15 по вул. Ярославів Вал (Великій Підвальній) і з часом стала джерелом таких історично значущих інституцій, як Музично-драматична школа Миколи Лисенка (що сприяла створенню Театрального інституту ім. Карпенко-Карого і Національної філармонії ім. Чайковського), Музичного товариства Миколи Леонтовича, Українського художнього товариства кобзарів, а ще поруч у будинку 15 а, що виникнув пізніше, мешкав директор Київського інституту кібернетики Віктор Глушков.
У 2020 році компанією AERO3Dengineering створено 3D модель садиби Сікорських, зроблено цифрову реставрацію і візуалізацію, здійснено віртуальну музеєфікацію будинку, створено 3D ігровий простір та квест для віртуального відвідування.
1885
Автор: АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Опубліковано: 2021-04-09
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Скульптурна композиція "Переяслівська рада" (м.Київ)
Київ
Скульптурна композиція "Переяслівська рада" (м.Київ)
Скульптурна група Переяславської Ради є частиною в монументальної композиції "Арка дружби народів" в Києві на території Хрещатого парку, яка встановлена 3 листопада 1981 року, під час підготовки до святкування 1500-річчя Києва, на місці розташування Літньої естради.
Скульптурна багатофігурна група витягнута по горизонталі, у центрі — постаті Богдана Хмельницького та московського посла Василя Бутурліна. Ця група створена за мотивами Переяславської Ради — загальна військова рада, яку гетьман Богдан Хмельницький скликав у Переяславі 8 (18) січня 1654 року. Точні результати Ради були згодом втрачені та переписані істориками, тому рішення, ухвалене Радою, трактується по-різному.
3D модель скульптурної групи створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
Скульптурна композиція "Переяслівська рада" (м.Київ)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/53 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-08 |
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Пам'ятник Григорію Сковороді (м.Київ)
Київ
Пам'ятник Григорію Сковороді (м.Київ)
Пам'ятник Григорію Сковороді в Києві розташований на Контрактовій площі в сквері напроти будівлі Києво-Могилянської академії, в якій мандрівний філософ і поет Григорій Сковорода провів як студент багато років. Григорій Савич Сковорода (1722-1794) — видатний український філософ-містик, богослов, поет, педагог, можливо, і композитор літургійної музики. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали "Сократом".
Пам'ятник філософу в Києві був встановлений у 1977 році. Автори — скульптор Іван Кавалерідзе, архітектор Василь Гнєздилов.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
Пам'ятник Григорію Сковороді (м.Київ)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/54 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-08 |
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Пам'ятник Петру Сагайдачному (м.Київ)
Київ
Пам'ятник Петру Сагайдачному (м.Київ)
Пам'ятник Петру Сагайдачному — пам'ятник українському гетьманові Петру Конашевичу-Сагайдачному встановлений 19 травня 2001 року на Контрактовій площі м. Києва.
Автори — скульптор В. В. Швецов, О. Ю. Сидорук, Б. Ю. Крилов, архітектори М. Л. Жаріков та Р. І. Кухаренко. Загальна висота пам'ятника — 5,5 м, п'єдесталу — 1,5 м.
Петро Кононович Конашевич-Сагайдачний - український полководець і політичний діяч, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі. Організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства. Меценат православних братств та опікун братських шкіл. Канонізований православною церквою як святий у лику благовірний гетьман.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
Пам'ятник Петру Сагайдачному (м.Київ)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/55 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-08 |
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Пам'ятник Ярославу Мудрому (м.Київ)
Київ
Пам'ятник Ярославу Мудрому (м.Київ)
Пам'ятник великому київському князю першої половини XI ст. Ярославу Мудрому, розташований у сквері біля Золотих воріт. Князь тримає в руках макет Софійського собору, а його погляд звернений в сторону, де собор побудований. Пам'ятник встановлений у 1997 році.
Правління Ярослава Мудрого, сина Володимира Святославича, було періодом розквіту Київської Русі, в тому числі культурного. В цей час дитинець Києва перетворюється на величне укріплене місто, що не мало собі рівних у країні. Головним в'їздом до нього слугували Золоті ворота, а заснований тут Ярославом Софійський собор став центром політичного, громадського і духовного життя.
Пам'ятник відтворено за невеликою станковою композицією "Ярослав Мудрий з макетом Софії Київської" створеною у 1949 році скульптором Іваном Кавалерідзе, вже після смерті автора. В роботі над пам'ятником брали участь скульптори Микола Білик, Олексій Редько, Віталій Сівко та архітектори Руслан Кухаренко, Юрій Лосицький. У 1997 році пам'ятник був відкритий у Золотоворітському сквері до Дня Києва.
Копія пам'ятника, менша за розмірами, встановлена на Андріївському узвозі в сквері поряд із будинком № 21, в якому розміщується Музей-майстерня Івана Кавалерідзе.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
Пам'ятник Ярославу Мудрому (м.Київ)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/56 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-08 |
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Пам'ятник Архангелу Михаїлу (м.Київ)
Київ
Пам'ятник Архангелу Михаїлу (м.Київ)
Пам'ятник покровителю Києва, Архангелу Михаїлу, встановлений у 2001 році на Майдані Незалежности в Києві.
Архистратиг Михаїл вважається небесним покровителем Києва. Його зображення присутнє на гербі міста. Майдан Незалежності є головною площею не лише столиці, а й усієї України. Пам'ятник Архангелу Михаїлу розташовано на Лядських воротах, височіючи над усім містом він ніби охороняє його від ворога.
Скульптуру роботи Анатолія Куща виконано з бронзи, чорним кольором з позолоченими частинами. Над головою зображений німб, що надає силуету ще більшу божественність. Твір виконано з безліччю дрібних деталей, стилізованих елементів в стилі бароко.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2016 році.
Пам'ятник Архангелу Михаїлу (м.Київ)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/68 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-09 |
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Пам'ятник княгині Ользі (м.Київ)
Київ
Пам'ятник княгині Ользі (м.Київ)
Пам'ятник княгині Ользі, святому апостолу Андрію Первозваному та просвітникам Кирилу і Мефодію — пам'ятник в Києві, розташований на Михайлівській площі поруч із Михайлівським Золотоверхим собором.
Композиція складається з трьох мармурових скульптур на гранітному постаменті: в центрі розташована постать княгині Ольги, ліворуч — апостол Андрій Первозваний, праворуч розташовані просвітники Кирило і Мефодій.
Пам'ятник було урочисто освячено та відкрито 4 (17) вересня 1911 року. Його авторами були скульптори Іван Кавалерідзе, Петро Сниткін та архітектор Валеріян Риков. У 1919 році вандали скинули скульптуру княгині Ольги, а до 1935 року пам'ятник був остаточно демонтований.
У 1996 році пам'ятник відновили. Автори реконструкції — скульптори Віталій Сівко, Микола Білик та Віталій Шишов.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
Пам'ятник княгині Ользі (м.Київ)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/57 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-09 |
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Пам'ятник засновникам Києва (м.Київ)
Київ
Пам'ятник засновникам Києва (м.Київ)
Пам'ятник засновникам Києва - пам'ятний знак на честь заснування міста Києва, споруджений в 1982 році на ознаменування 1500-річчя міста Києва. Пам'ятник розташований у Києві на набережній Дніпра в Наводницькому парку, посередині між станцією метро "Дніпро" та мостом Патона.
Скульптурну композицію виконано з кованої міді у вигляді плоского човна, на якому встановлено фігури легендарних засновників Києва — братів Кия, Щека, Хорива і їхньої сестри Либеді. Автори — скульптор В. З. Бородай, архітектор Н. М. Фещенко. У ролі Либеді зображено улюблену дочку скульптора В. Бородая Галину.
Біля підніжжя гранітного постаменту — басейн. Довжина човна — 9 м, висота фігур: братів — 4.3 м, Либеді — 3.8 м.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
Пам'ятник засновникам Києва (м.Київ)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/58 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-09 |
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Пам'ятник Володимиру Великому (м.Київ)
Київ
Пам'ятник Володимиру Великому (м.Київ)
Пам'ятник Володимиру Великому — найстаріший скульптурний пам'ятник Києва, споруджений у 1853 році. Один із символів міста. Розташований на нижній терасі Володимирської гірки. Архітектурна домінанта Дніпрових круч правобережної частини Києва.
Володимир Святославич — великий князь київський (979—1015), Хреститель Русі. Син київського князя Святослава Ігоровича, онук київської княгині Ольги, батько київського князя Ярослава Мудрого. Встановив Київську митрополію Константинопольського патріархату. Розширив межі столиці Києва, першим із руських князів розпочав карбувати власну золоту монету. Використовував особистий знак «тризуб», що став у XX столітті гербом України. Канонізований Католицькою і Православною церквами як рівноапостольний святий. Національний герой України.
Архітектор - Олександр Тон. Скульптори Василь Демут-Малиновський (барельєфи)
Петро Клодт (статуя).
Бронзова 4,4-метрова статуя Хрестителя Русі, зображеного у плащі-корзні з великим хрестом у правій руці та великокнязівською шапкою у лівій, височить на 16-метровому постаменті. На одній із восьми граней постаменту встановлено барельєф «Хрещення народу руського». Загальна висота пам'ятника — 20,4 м. Матеріал - бронза, цегла, чавун.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
Пам'ятник Володимиру Великому (м.Київ)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/59 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-09 |
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Клубний будинок "Хонка" в Межигір'ї (с.Нові Петрівці)
с. Нові Петрівці
Клубний будинок "Хонка" в Межигір'ї (с.Нові Петрівці)
Клубний будинок "Хонка" в національному парку "Межигір'я" в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київської області.
Резиденція заснована в 1935 року на місці легендарної святині - стародавнього Межигірського Спасо-Преображенського монастиря, відомого з XII в. У 2002 році цю славнозвісну резиденцію прибрав до рук Віктор Янукович. Нині Межигір’я називають "корупційний Версаль". Головною спорудою в резиденції є так званий "клубний будинок", який також називають "об'єкт Хонка" (від назви фінської фірми, яка є світовим лідером будівництва з екологічно чистої деревини). Протягом 2009-го та першого півріччя 2010 року для облаштування будинку були завезені матеріали на суму 76 мільйонів гривень (9,5 мільйонів доларів). З лютого 2014 р. резиденція "Межигір'я" відкрита для доступу. Тут проводяться піші екскурсії з відвідуванням будинку "Хонка".
3D модель будинка "Хонка" створено компанією AERO3Dengineering у 2017 році.
Клубний будинок "Хонка" в Межигір'ї (с.Нові Петрівці)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/60 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-09 |
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Пам’ятник Богдану Хмельницькому (м.Київ)
Київ
Пам’ятник Богдану Хмельницькому (м.Київ)
Пам'ятник Богданові Хмельницькому в Києві — пам'ятка мистецтва ХІХ століття, один із символів Києва. Урочисто відкритий 11 липня 1888 року на Софійській площі Києва в рамках святкування 900-річчя Хрещення Русі.
Встановлений на честь гетьмана Богдана Хмельницького, який увійшов в історію України як видатний полководець, державний діяч, гетьман Війська Запорізького, очільник Гетьманату.
Архітектор пам'ятника - Володимир Ніколаєв. У 1879 році на петербурзькому заводі Берда було відлито з бронзи статую (проєкт скульптора Михайла Микешина у металі реалізували П. Веліонський та А. Обер), на яку Морське відомство пожертвувало 1600 пудів (25,6 т) металобрухту. Портретні риси та особливості одягу Богдана Хмельницького були відтворені за консультаціями професора-історика Володимира Антоновича. Матеріал: бронза, каміння, цегла.
3D модель пам'ятника створено компанією AERO3Dengineering у 2016 році.
Пам’ятник Богдану Хмельницькому (м.Київ)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/61 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-09 |
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Ігор Сікорський, виноходець гелікоптера, конструктор літаків. Силіконова скульптура (м.Київ)
Київ
Ігор Сікорський, виноходець гелікоптера, конструктор літаків. Силіконова скульптура (м.Київ)
Ігор Іванович Сікорський (1889 - 1972) — видатний авіаконструктор українського походження, розробник одних з перших у світі літаків, конструктор та пілот-випробувач гелікоптерів. Народився і почав авіаконструкторську діяльність у Києві, потім працював у США. Творець першого у світі чотирьохмоторного літака «Руський витязь» (1913 рік), важкого чотирьохмоторного бомбардувальника і пасажирського літака «Ілля Муромець» (1914), трансатлантичного гідроплана (1934), серійного гелікоптера одногвинтової схеми (1942).
Усього Ігорем Сікорським (особисто або ж під його керівництвом) було розроблено 78 різноманітних літальних апаратів. 72 з них випускалися серійно, 2 були доведені до стадії дослідних зразків, лише 4 залишилися на папері. Авіаконструктор розробив серію літаків, які побили світові рекорди. Зокрема, гідроплан S-42 встановив 10 світових рекордів і вперше у світі забезпечив регулярні рейси через Атлантичний і Тихий океани.
3D модель зроблена з силіконової фігурои, яка знаходиться у Музеї «Становлення української нації» в м. Києві, у 2020 році. Цифрову 3D модель розташовано у віртуальному 3D музеї Ігоря Сікорського "Museum Sikor Sky".
Ігор Сікорський, виноходець гелікоптера, конструктор літаків. Силіконова скульптура (м.Київ)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/62 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-09 |
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського у Києві (м.Київ)
Київ
Будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського у Києві (м.Київ)
Пам’ятка історії національного значення "Будинок Сікорських" у Києві відомий тим, що у 1904—1912 роках у будинку мешкав Ігор Сікорський, видатний авіаконструктор українського походження, творець одних з перших літаків, конструктор і пілот-випробувач гелікоптерів, засновник американської кампанії Sikorsky Aero Engineering Corporation.
Садиба Сікорських з 1885 року розташовувалася на ділянці №15 по вул. Ярославів Вал (Великій Підвальній) і з часом стала джерелом таких історично значущих інституцій, як Музично-драматична школа Миколи Лисенка (що сприяла створенню Театрального інституту ім. Карпенко-Карого і Національної філармонії ім. Чайковського), Музичного товариства Миколи Леонтовича, Українського художнього товариства кобзарів, а ще поруч у будинку 15 а, що виникнув пізніше, мешкав директор Київського інституту кібернетики Віктор Глушков.
У 2020 році компанією AERO3Dengineering створено 3D модель садиби Сікорських, зроблено цифрову реставрацію і візуалізацію, здійснено віртуальну музеєфікацію будинку, створено 3D ігровий простір та квест для віртуального відвідування.
Будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського у Києві (м.Київ)
Автори та відповідальні:
АЕРО 3Д ІНЖИНІРИНГ
Обсяг: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL сторінки з описом | http://heritageua.dcvisu.com/documents/63 |
Дата онлайнової публікації | 2021-04-09 |
Об'єкт - вихідний об'єкт, який описується метаданими.
Це може бути або фізичний об'єкт – оригінал (річ, картина, книга тощо) або цифровий.
Для цифрових музейних колекцій це – оцифрований предмет з музейного фонду, предмет з фонду іншого зібрання,
отриманий до певної експозиції, а також оцифрований оригінал або цифровий ресурс, доступний у глобальній мережі.
Примітка. Правові аспекти розміщення об'єкту у цифровій колекції фіксуються у відповідних метаданих.
Оригінал – це фізичний предмет або аудіовізуальний ресурс, якій є оцифрованим для репрезентації у цифрових колекціях як окремий об'єкт.
Ресурс (веб ресурс) – це цифрова онлайнова репрезентація (подання) оригіналу як об'єкту цифрової колекції. Це комплекс інформаційних матеріалів, медіа типів ресурсів, метаданих та додаткової інформації, що стосується певного об'єкту цифрової колекції, має ідентичність, включаючи унікальну адресу ресурсу (URL) і доступний для використання у мережі.
Медіа типи – типи даних, які надаються через мережу Інтернет з застосуванням стандартів MIME і позначаються встановленими розширеннями файлів.